image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Yeşil Pasaport İngiltere Girişlerinde Kullanılır Mı?

Yeşil pasaport İngiltere vizesi alımlarında herhangi bir ayrıcalık sağlamamakla birlikte 2018 yılında Avrupa Birliğinin aldığı bir kararla yeşil pasaport sahibi bireylerin girişlerinde 2021 yılından sonra güvenlik formu doldurması zorunluluğu getirilerek sınır kontrolleri sıkılaştırılacaktır.

Yeşil Pasaport İngiltere vizesi alımını kolaylaştıran bir pasaport türü değildir. Yeşil pasaport diğer adıyla hususi pasaport Türkiye’de resmi bir kuruma bağlı olarak çalışan, resmi bir kurumdan emekli olan vb. bireylerin kendisi ve aile bireylerinin (eş ve çocuklar) alabileceği pasaport türüdür. Yeşil pasaport almak isteyen bireyler; nüfus cüzdanı, bireyin resmi kurumda çalıştığına veya emekli olduğuna dair belge, hususi pasaport başvuru formu, fotoğraf vb. gibi belgeler ile yaşanılan ilin Nüfus Müdürlüğüne veya yurtdışındaki Türkiye Cumhuriyeti temsilciliklerine şahsen başvuruda bulunabilirler.

Yeşil Pasaport İngiltere vizesi alımlarında kullanılabilen, Türkiye’de resim kurumda çalışan veya resmi kurum emeklisi olan bireylerin aileleriyle birlikte alabileceği pasaport türüdür. Şahsen başvurulması gerektiği için Her birey başvuracağı pasaportun formuna kendi bilgilerini eksiksiz olarak yazmalı ve gerekli belgeleri teslim ederek pasaport sahibi olmalıdır. İngiltere vizesi başvurusu pasaport sahibi olmayan bireyler yapamayacaktır. Pasaportu bulunmadan İngiltere’ye giriş yapmış veya İngiltere’de bulunmuş bireylerin tespiti halinde bu durum bireyin göçmenlik geçmişine işlenecek ve hatta İngiltere’ye giriş yasağı bile koyulabilecektir. İngiltere vizesi ve yeşil pasaport hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.

 Yeşil pasaport İngiltere vizesi ile almak isteyen bireyler için 2018 Temmuz ayında önemli bir gelişme yaşandı. Avrupa Birliği yeşil ve gri pasaport sahibi olan AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarının Schengen alanına girerken güvenlik formu doldurmasını 2021 yılından itibaren zorunlu tutmaktadır. Güvenlik formu doldurulması, AB’yi kaçakçılık, göç ve çeşitli güvenlik açıklarından korumak amacı taşıdığı ifade edilmektedir. Ancak İngiltere Avrupa Birliğinden çıkma görüşmeleri, Brexit dönemi nedeniyle bu uygulamaya dahil olup olmayacağı veya yeni bir karar verip vermeyeceği konusunda henüz bir bilgi bulunmamaktadır. İngiltere vize türleri, vize başvuruları ve prosedürleri hakkında detaylı ve en güncel haberleri CSS Legal uzman danışmanlarından telefon aracılığıyla veya ofislerimizi ziyaret ederek elde edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

Yeşil pasaport İngiltere vizesi alımlarında ne gibi katkı sağlar, yeşil pasaportlu bireyler hangi İngiltere vize türlerine başvurabilir, İngiltere vize türleri hakkında nereden bilgi alınır gibi sorularınız varsa bireyler CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, İngiltere vize başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 899 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular