image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye'de İngiltere Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Türkiye'de İngiltere Fahri Konsolosluğu Bodrum, Fethiye ve Marmaris’te bulunur.

İngiltere vizesi başvurularını gerçekleştirebilmek için başvuru yapacak kişinin İngiltere’de bulunacağı süre boyunca geçerli olacak bir pasaportunun olması gerekir. Pasaport çıkartılmasının ardından vize başvuru işlemlerine başlanabilir. Bunun için öncelikle gidiş amacına en uygun İngiltere vizesi türünün seçilmesi gerekir. Vize türü belirlendikten sonra ise başvuru formunun doldurulması, başvuru belgelerinin toplanması ve bunların tercümelerinin yaptırılması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması, başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin randevuda verilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlemler, başvuru sahibi başvurusunu CSS & Co Legal Services aracılığıyla yaptığı takdirde firmamız uzmanları tarafından gerçekleştirilecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz başvuru sürecinden de anlaşılacağı gibi İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğuna değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya’da bulunan bu başvuru merkezlerine yapılan tüm başvurular İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilir. Dolayısıyla Bodrum, Fethiye ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsolosluğu başvuruların kabul edilmesi aşamasında da değerlendirilmesi aşamasında da görev almamaktadır.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 963 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular