image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Son Dönem Ankara Anlaşması Haberleri Nelerdir?

İngiltere Brexit kararı aldığından bu yana devam edip etmeyeceğine dair çıkan son dönem Ankara Anlaşması haberleri İngiltere gündeminde geniş yer kaplıyor.

Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak çalışmak isteyen pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı İngiltere'ye gelip çalışabilir ve 4 yıl sonra sürekli oturum izni başvurusu yaparak bu hakkı elde edebilir ve 5 yılı tamamladıktan sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilir. Bu İngiltere vizesine yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği ve 1963 Ankara Anlaşması hükümlerine dayanmakta olan istisnai bir vize türüdür.

Ankara Anlaşması hükümlerine dayanan bu çalışma ve oturum izni, kendi mesleğini serbest meslek erbabı olarak yapacak, herhangi bir kişi veya kuruluşa bağlı olmaksızın haftalık, aylık, günlük vs. sabit gelir elde etmeden, bütünüyle bağımsız olarak kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapacak kişileri kapsamakta olup kendi gelir vergisi ve sosyal sigorta payını yine kendisi ödeyecek olan ve sadece Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ve vatandaşlığı olan kişiler için geçerlidir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 910 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular