image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Öğrenci Turist Vizesi İngiltere İçerisinden Uzatılabilir Mi?

Öğrenci Turist Vizesi İngiltere içerisinden uzatılması mümkün olabilen bir İngiltere vizesi türü değildir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, diğer adıyla Öğrenci Turist Vizesi, alındığı takdirde İngiltere’de 6 aydan kısa olmak kaydı ile eğitim programlarına katılma hakkı sunan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahiplerinin de gelecekteki vize başvurularında veya gelecekteki İngiltere seyahatlerinde bir problemle karşılaşmamaları için 1 yıl içerisinde 6 aydan uzun Birleşik Krallık’ta bulunmamaları gerekmektedir.

Öğrenci Turist Vizesi İngiltere içerisinden süresinin uzatılması mümkün olabilen bir İngiltere vizesi türü değildir. Ziyaret kapsamlı bir vize olduğundan dolayı İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile görülebilecek eğitimin süresi en fazla 6 ay olmak durumundadır. Başka bir vize türü olan ve sahiplerine İngiltere’de 6 ay ila 11 aylık bir süre boyunca dil eğitimi görme hakkı tanıyan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvurular ayrıca yapılmalıdır.

Bununla beraber bilinmelidir ki; Öğrenci Turist Vizesi İngiltere içerisinden başka vizelere geçiş hakkı da tanımamaktadır. Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde ziyaret kapsamlı vizelerden başka vize türlerine geçiş yapılabilmesi mümkün değildir. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize başvurularınız, başvurmak istediğiniz vize türlerinin sunduğu haklar ve sınırlamaları hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan ofislerimizi ziyaret ederek uzmanlarımızla iletişime geçebilir, İngiltere Turist Vizeleri, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizeleri, vize başvuruları, vize başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 959 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular