image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Turist Vizesi Nasıl Alınır?

“İngiltere’ye Turist Vizesi nasıl alınır?” öğrenmek, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her tür konuda detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahibinin geçerli ve İngiltere ziyareti esnasında geçerliliğini koruyabilecek olan (en az 1 yıllık) bir pasaport sahibi olması şarttır. Geçerli pasaport sahipleri bu pasaport ile başvurabilirler. Geçerli pasaport sahibi olmayanların İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir.

Geçerli pasaport sahiplerinin aynı zamanda başvuracakları vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. İngiltere vizesi türünün başvuru sahibinin seyahat amacı ve imkânlarına uygun olarak seçilmesi başvurunun başarılı olması ihtimalini doğrudan etkilemektedir. Örneğin, 6 aydan kısa süreli olmak üzere İngiltere’de iş görüşmeleri, fuarlar gibi etkinliklere katılacak birisinin İngiltere İş Ziyareti Vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Başvuruda seçilen vize türünün seyahat amacına uygun bulunmaması vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. CSS Legal uzmanları başvurulacak vize türünün belirlenmesi konusunda başvuru sahiplerine yardımcı olacaklardır.

“İngiltere’ye Turist Vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı, uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılmaları, vize/başvuru ücretinin yatırılmasının ardından vize başvuru formunun doldurulması, öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanılmak isteniyor ise bunlara ait prosedürlerin izlenmesi, uzmanlarımız ile irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak olan başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilmesiyle, şeklindedir.

İngiltere vizesi başvuruları karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvurulardan olumlu sonuç alınmasının zor olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu açıdan vize başvurularında gereken bilgi ve belgelerin özenle hazırlanması ve prosedürlerin titizlikle takip edilmesi gerekmektedir. “İngiltere’ye Turist Vizesi nasıl alınır?” öğrenmek, vize başvuru süreçleri, gereksinimleri, işlemleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 866 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular