image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere'ye Çalışma İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere’ye çalışma izni alınabilmesi için çalışma hakkı sunan vizelerden birisinin alınması ya da İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

İngiltere'ye tam zamanlı çalışmak için gelecek kişilerin İngiltere’ye çalışma izni almak için İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İş vizeleri sahiplerine İngiltere'de bulunan bir işveren için çalışma hakkı tanımaktadır. Çoğu İngiltere İş Vizesi başvurusunda İngiltere'de bulunan işverenlerin çıkartabileceği Sponsorluk Sertifikasının (CoS-Certificate of Sponsorship) bulunması gereklidir. Başvurularının olumlu sonuçlanması durumunda vize alan kişiler yalnızca Sponsorluk Sertifikasını çıkartmış olan işveren için çalışabilmektedir.

İngiltere’ye çalışma izni alınabilmesinin yollarından birisi de kişinin çalışma hakkı da sunan bir İngiltere vizesi sahibi olmasıdır. Bu hususa örnek olarak İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi gösterilebilir. Yerleşim kapsamlı vizelerin verilme amaçları kişinin İngiltere'ye yerleşmesi olduğundan dolayı yerleşim kapsamlı vize sahiplerine çalışma hakkı tanımaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamındaki vize türlerine başvurulmasının İngiltere'de çalışmak amacı ile yapılmamasıdır. İngiltere vizesi türleri ve bu türlerin kullanım alanları hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişilerin kendi işlerini kurmak sureti ile İngiltere’ye çalışma izni almak için başvurabileceği vizeler de bulunmaktadır. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurabildiği ve verildiği takdirde vize sahiplerine İngiltere'de kendi işlerini kurma hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Başvuru sahipleri bazı koşulları sağladıkları takdirde Ankara Antlaşması Vizesine başvurabilecek, vize almaları durumunda ise İngiltere'de iş kurma ve dolayısıyla çalışma hakkı elde edebileceklerdir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve elde edilmesi durumunda sunduğu haklar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.  CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere’ye çalışma izni almak için sağlanması gereken şartlar, İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvuruları, İngiltere vizesi türleri, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 885 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular