image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Vatandaşlık Tanımı İçerisinde Hangi Haklar Yer Almaktadır?

İngiltere’de vatandaşlık tanımı içerisinde yer alan haklar arasında süresiz olarak İngiltere’de ikamet etme ve çalışma özgürlüğü, oy verme, İngiliz pasaportu çıkartılması gibi haklar sayılabilmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvuruları ve vatandaşlık alınması durumunda sahip olunacak hak ve özgürlükler hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık tanımı içerisinde bulunan haklar İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunmuş ve başvuruları olumlu sonuçlanmış kişilere tanınmaktadır. Bu özgürlüklerden ilki, kişilerin çifte vatandaşlık sahibi olabilmeleridir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahibinin önceden sahip olduğu vatandaşlıklardan çıkması şartı aranmamaktadır ve bu şekilde çifte vatandaşlık sahibi olunması mümkündür.

İngiltere vatandaşlık tanımı içerisinde İngiltere vatandaşlığı almış olan kişilerin İngiltere’de herhangi bir sınırlama olmaksızın ikamet edebilme ve çalışabilme özgürlüğü yer almaktadır. Vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanmış kişiler vize uzatması gibi başvurulara gerek olmaksızın İngiltere’de yaşayabilmekte ve herhangi bir sınırlama olmaksızın çalışabilmektedirler. İngiltere vatandaşlığının sahiplerine sunduğu hak ve özgürlükler hakkında her konuda detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık tanımı içerisinde vatandaşlık alabilmiş kişilere sunulan en büyük avantajlardan biri İngiliz pasaportu çıkartabilmeleridir. İngiliz pasaportu çıkartıldığı takdirde 10 yıl boyunca geçerli olacaktır. İngiltere vatandaşları İngiltere içerisinden veya İngiltere dışındaki ülkelerden pasaport başvurusunda bulunabilmektedirler. İngiltere içinden yapılacak başvurularda başvuru sahiplerinin online bir form doldurup bu formun çıktısını fotoğrafları ve benzeri bilgiler ile birlikte formda yazan adrese göndermeleri gerekmektedir. Pasaport başvurularının tamamlanabilmeleri için başvuru sahiplerinin girmeleri gereken kısa bir mülakat da bulunmaktadır. İngiltere dışındaki ülkelerden yapılacak pasaport başvurularının prosedürleri ise hangi ülkeden başvuru yapıldığına bağlı olarak değişebilmektedir. İngiliz pasaportu başvurusunda bulunmak isteyenler CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçerek pasaport başvurularının gereksinimleri, süreçleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services, Türkiye'de ve İngiltere'de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 2006'dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 932 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular