image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Vatandaşlık Nasıl Alınır?

İngiltere’de vatandaşlık alınabilmesi için başvuruda bulunacak kişilerin sağlamaları gereken şartlar bulunmaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık alınabilmesi için başvuru sahiplerinin belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmaları gereklidir. İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişiler başvurudan önce bir İngiltere vizesi sahibi olarak 5 yıl, sürekli oturma izni sahibi olarak da en az 12 ay boyunca İngiltere’de ikamet etmiş olmalılardır. Başvuru sahiplerinin İngiltere’de yerleşik hayatlarının olması gerekmektedir ve bu husus uyarınca vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin belirtilen süreler içerisinde uzun dönem İngiltere dışında bulunmamış olmaları gereklidir. İngiltere vatandaşlık başvurularının süre gereksinimleri ve bu gereksinimlerin nasıl karşılanabileceği hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin sabıka kayıtları temiz olmalıdır. Başvuru sahipleri aynı zamanda son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olmalıdırlar.

İngiltere’de vatandaşlık başvurularında İngilizce dil bilgisi şartı aranmaktadır. Vatandaşlık başvurusunun yapılabilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmak durumundadırlar.

Vatandaşlık başvurularının yapılabilmeleri için başarılı olunması gereken bir diğer sınav da İngiltere’de güncel olaylar ve İngiliz kültürü ile ilgili soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavda başarılı olunmaması halinde vatandaşlık başvurusu yapılamaz. Life in the UK sınavı hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan ofislerimizden birisini ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere’de vatandaşlık başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 860 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular