image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Vatandaşlık Almak Nasıl Mümkün Olmaktadır?

İngiltere’de vatandaşlık almak için başvuruda bulunacak kişilerin belirli koşulları yerine getiriyor olmaları ve belirli sınavlardan geçmeleri gerekmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurularının gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık almak için başvuru sahiplerinin belirli koşulları yerine getirmeleri gereklidir. Bu koşullardan ilki başvuru sahiplerinin vatandaşlık başvurularından önce İngiltere’de belirli süre ile ikamet etmiş olmalarıdır. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişiler bu başvurunun yapılmasından önce bir İngiltere vizesi sahibi olarak en az 5 yıl süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalarının yanı sıra vatandaşlık başvurusundan önce en az 12 ay boyunca da sürekli oturma izni ile İngiltere’de bulunmuş olmalılardır. Başvuru sahipleri 5 yıllık süre zarfında 450 günden, başvurudan önceki son 12 ay içerisinde de 90 günden uzun sürelerle İngiltere dışında bulunmamış olmalıdır. İngiltere vatandaşlığı başvurularının ikamet süresi gereksinimi hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık almak isteyen kişilerin sabıka kaydı temiz olmalıdır. Bunun yanı sıra bu kişilerin son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunamamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş de olmalıdırlar.

İngiltere’de vatandaşlık almak için başvuru sahiplerinin belirli seviyenin üstünde İngilizce dil bilgisi sahibi olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Bu hususun ispatı için vatandaşlık başvurusunda bulunacak olan kişiler IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmalıdır.

Bu sınavların yanı sıra başvuru sahiplerinin mutlaka geçmeleri gereken bir diğer sınav ise Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavı geçilmediği takdirde vatandaşlık başvurusu yapılması mümkün olmamaktadır. Bu sınav hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Firmamız uzmanları başvuru sahiplerine İngiltere’de vatandaşlık başvuruları, başvuruların gereksinimleri, prosedürleri, İngiltere vizesi ve göçmenlik hukuku hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek vereceklerdir.

Bu sayfa 860 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular