image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Sınırlamaları Nelerdir?

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi çeşitli sınırlamalara tabidir. Vizenin sunduğu imkânlar ve sınırları hakkında bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, alındığı takdirde sahiplerine İngiltere’de toplamda 6 ayı geçmeyecek şekilde eğitim görme hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi de çeşitli kısıtlamalara sahiptir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, 6 aydan uzun olmayan eğitimler için verilmektedir. Bu vize sahiplerinin Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süre eğitim görme hakları bulunmamaktadır. 6 aydan uzun süre eğitim görmek isteyenlerin İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesine ya da TIER-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesine başvurmaları gerekmektedir. Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sadece eğitim görme amaçlı olarak verilmektedir. Vize sahiplerinin İngiltere içerisindeyken ücretli çalışma ya da devlet sosyal yardımlarından yararlanma hakları bulunmamaktadır.

Benzer olarak İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesinin sunduğu ülke içerisinde kalma süresi alınacak olan eğitimin süresine göre değişebilmekte de olsa, 6 aydan uzun olmamaktadır. Buna bağlı olarak vize sahiplerinin kaçak durumuna düşmekten kaçınmaları için eğitim dönemlerinin sonunda ülkede kalmamaları gerekmektedir. Bu durum alınacak eğitimin süresinin 6 aydan kısa olması (Örneğin, 3 ay sürecek olması) durumunda da geçerliliğini korumaktadır. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi süreleri ve süre sınırlamaları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirler. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sahiplerinin İngiltere içerisinden veya İngiltere dışarısından vize sürelerini uzatma hakları bulunmamaktadır. Aynı zamanda vize sahiplerinin İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesinden başka öğrenci vizesi ya da İngiltere vizesi türlerine geçiş hakkı da bulunmamaktadır. Başka vize türlerine geçiş yapılması yalnızca Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi veya insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurularda mümkündür. 

CSS & Co Legal Services 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sınırlamaları, bu vizenin sunduğu haklar, vize başvuruları, vize türleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 932 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular