image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yüksek Lisans Çalışma İzni Alınabilir Mi?

İngiltere yüksek lisans çalışma izni kişinin Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahibi olması durumunda elde edilebilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri eğitim amaçlı olarak verilebildiklerinden genellikle çalışma izni sunan İngiltere vizesi türleri arasında yer almamaktadır. Bu duruma istisna teşkil eden tek vize, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, 16 yaş ve üstündeki öğrencilerin Birleşik Krallık'ta 6 ay ya da daha uzun süreyle eğitim görmek için başvurabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi lisans, yüksek lisans, doktora, post doktora, sertifika programları vb. eğitim programlarını kapsamaktadır. Bu vize türü aynı zamanda vize sahiplerine yarı zamanlı çalışma izni sunmaktadır. Bu vize, İngiltere yüksek lisans çalışma izni kapsamında lisans ve üstü seviyelerde eğitim görenlere haftada 20 saate kadar çalışma hakkı tanımaktadır. Tier-4 Vizesinin sunduğu çalışma izni ve bu iznin sağladıkları hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu noktada belirtilmesi gereken bir husus bu vize kapsamında İngiltere'de eğitim gören bireylerin tam zamanlı olarak çalışma haklarının olmadığıdır. Tam zamanlı olarak çalışmak isteyen yani İngiltere'ye gidiş amacı çalışmak olan kişilerin İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri ve bu vizelerin kullanım alanları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere'de ve Türkiye'de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere İş Vizesi türleri, İngiltere'de çalışma izni almak, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 2149 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular