image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Uzatma İşlemleri Nelerdir?

İngiltere vizesi uzatma işlemleri, İngiltere’de geçerli bir vize ile bulunuyorken bu vize süresi dolmadan önce kalış süresini uzatmak için bazı vize türlerinde yapılabilen başvurulardır.

İngiltere’de yasal olarak bulunan kişiler İngiltere vizesi süreleri bitmeden İngiltere’den uzatma başvurusu yaparak kalış sürelerini uzatabilirler. Ancak İngiltere vizesi uzatma işlemleri her vize türünde yapılamamaktadır. Mesela ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türleri yalnızca kısa sürelerle İngiltere’de kalış izni verdikleri için bu vizeler İngiltere’den uzatılamamaktadır. Bu tip uzatılamayan vize türleri yalnızca Ankara Antlaşması VizesiAB vatandaşları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvurusu gibi istisnai başvurulardan biri yapılarak İngiltere’deki kalış süresini uzatabilecektir.

İngiltere’den yapılacak olan vize uzatma başvurusu ilk verilen vizenin süresi bitmeden yapılmalıdır. Bu başvurularda da Türkiye’den yapılan başvurularda olduğu üzere İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre vize başvuru prosedürlerine uyulması gerekmektedir. Buna göre belge listesindeki belgelerin toplanması, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümelerinin yapılması, ödemelerin yapılması, başvuru formunun doldurulması gibi vize işlemlerini yapılması ve dosyanın incelenmek üzere İngiltere İçişleri Bakanlığına iletilmesi gerekmektedir.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1982 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular