image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi UKBA Tarafından Mı Değerlendirilir?

İngiltere’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları, UKBA (UK Border Agency) değil adı artık UKVI (UK Visas and Immigration) olan İngiltere Vize ve Göçmelik Kurumu tarafından değerlendirilmektedir.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere, İngiltere’den yapılanlar ise İngiltere İçişleri Bakanlığında (Home Office) değerlendirilmek üzere yapılmaktadır. İngiltere İçişleri Bakanlığında İngiltere vizesi başvurularını değerlendiren kurumun adı ise artık UKVI (UK Visas and Immigration) olan İngiltere Vize ve Göçmelik Kurumudur. Bu kurumun eski adı UKBA (UK Border Agency) olup açılımı Birleşik Krallık Sınır Ajansıydı.

İngiltere’den İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları eksiksiz doldurulup, ödemeler yapıldıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlarla ilgili işlemler tamamlandıktan sonra başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiltere İçişleri Bakanlığına gönderilmesi gerekir. Başvuru dosyası, posta yoluyla İçişleri Bakanlığına gönderilebileceği gibi öncelikli servislerden biriyle de bakanlığa iletilebilir. Öncelikli Servis (Premium Service) ile Öncelikli Servis Başvuru Merkezine dosyanın teslim edilmesiyle, Ekstra Öncelikli Servis (Super Premium Service) ile de başvuru merkezinden bir görevlinin başvuru sahibinin adresinden dosyayı almasıyla başvuru yapılabilecektir. Bu servislerden ek ücret ödenerek yararlanılabilmektedir. Bunlar hakkında bilgi almak ve öncelikli başvuru yapabilmek için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçilmesi faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi başvurularında hangi işlemlerin yapılması gerektiği ve bu işlemleri yaparken nasıl bir prosedür izlemek gerektiğine dair bilgi almak ve başvurunuzu gerçekleştirmek üzere CSS Legal ile irtibata geçebilirsiniz. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız, her iki ülkede yapacağınız tüm vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 806 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular