image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Turistik Öğrenci Başvuru Şartları Nelerdir?

İngiltere vizesi turistik öğrenci başvurusu, İngiltere’ye 6 ayı geçmeyecek eğitimlere katılmak üzere gidecek kişilerin başvuru yapabildiği bir vize türü olup bu türe başvuru yapacak başvuru sahiplerinin bu vizenin şartlarını sağladığını belgelerle göstermesi gerekir.

İngiltere vizesi turistik öğrenci de denilebilen İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Birleşik Krallık’ta en fazla 6 aya kadar olan eğitimlere katılabilmek üzere başvurulabilen bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Her vize başvurusunda olduğu üzere bu İngiltere vizesi türünde de başvuru sahibinin sağlaması gereken birtakım şartlar bulunur.

Öğrenci ziyaretçi olarak İngiltere’ye gidecek olan başvuru sahibinin öncelikle başvuru sahibinin eğitim almayı planladığı eğitim kurumundan kabul aldığına dair bir belgenin başvuru dosyasında bulunması gerekir. Bunun yanında bu vizeye başvurma amacı, vizenin şartlarına uygun ve mantıklı bir amaç olmalıdır. Yani başvuru sahibi öğrenci İngiltere’de alacağı eğitimin kendisi için çok gerekli olduğunu gösterebilmelidir. Başvuru sahibinin gidiş nedenlerinin makul olması vizenin olumlu sonuçlanmasına aksi bir durum ise vize reddi alınmasına yol açacaktır. Bunu kişinin Türkiye’de okulunun olduğu, işinin olduğu, burada yerleşik olduğu gibi hususları gösteren bazı belgelerle ispatlamak mümkün olacaktır. Hangi belgelerle bunun sağlanabileceğine dair bilgi için CSS Legal uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesine öğrenci ziyaretçi olmak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru dosyalarında eğitim, yaşam ve kalacak yer masraflarını nasıl karşılayacaklarına dair belgelerin de diğer belgelerin yanı sıra eklenmesi gerekir. Tüm belgelerin olduğu evrak listesi başvurusunu uzmanlarımızla gerçekleştiren başvuru sahiplerine temin edilmektedir.

Yukarıda bahsedilen tüm başvuru aşamalarında İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından profesyonel destek alarak başvurusunu gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız, her iki ülkede yapacağınız tüm vize ve göçmenlik başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan hususlarda başvuru sahiplerine bilgi verilmesi ve yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 773 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular