image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Reddine İtiraz Hakları Hangileridir?

İngiltere vizesi reddine itiraz birden fazla şekilde mümkün olmaktadır. Başvuru sahiplerinin hangi itiraz haklarına sahip olacakları başvurdukları vize türüne bağlı olarak değişmektedir. İngiltere vizesi türleri ve bu vizelere tanınan itiraz hakları hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları vize başvurusunun yeterince ikna edici veya makul bulunmaması, başvuru dosyasında yalan beyan bulunması gibi sebeplerden ötürü olumsuz sonuçlanabilirler.  Bu tip durumlarda başvuru sahiplerinin verilen vize reddi kararına itiraz etmeleri mümkündür. İngiltere vize reddine itiraz birden fazla şekilde gerçekleşebilmektedir. Vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının sebebi başvuruyu değerlendiren vize memurunun yaptığı bir hata ise idari itiraz (administrative review) başvurusu yapılabilmektedir.  Bununla beraber bazı başvurularda başvuru sahiplerinin itiraz davası (appeal) açmaları da mümkün olabilmektedir.

Hangi İngiltere vize reddine itiraz şeklinin kullanılmasının mümkün olduğu hususunda belirleyici unsur başvurulmuş olan İngiltere vizesidir.  Farklı vize türleri farklı itiraz başvurularına izin vermektedir. İngiltere vizesi türleri, bu vize türlerinin ne tür itiraz başvurularına izin verdiği hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İngiltere vize reddine itiraz şekilleri arasında tüm vize türleri için geçerli olan tek başvuru şekli itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusudur.  Bu başvuru, olumsuz sonuçlanan başvuruda kullanılan dosyanın tekrar ve ilk başvuruya kıyasla daha detaylı bir şekilde hazırlanarak tekrar teslim edilmesi ile yapılır.  Başvuru ile birlikte verilmiş ret kararına neden itiraz edildiği, ret kararının hatalı olduğunu belirten ve vizenin verilmesini talep eden bir yazının da yer alması gerekir. Bu belgenin hazırlığını da başvurusunu firmamızla gerçekleştiren kişiler için firmamız uzmanları gerçekleştireceklerdir. Yeniden değerlendirme başvurularının prosedürleri ve başvurunun hazırlanması hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir.  İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını kullanarak iletişime geçebilir, vize retlerine itiraz başvuruları, itiraz başvuru türleri ve bu türlerin kullanımları, gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 909 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular