image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Reddedilirse Başvuru Sahibi Ne Yapmalıdır?

İngiltere vizesi reddedilirse başvuru sahibi itiraz başvurusu yaparak bu sonucu tersine çevirebilir.

İngiltere vizesi başvurularında başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekir. İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca uyulması gereken bu başvuru prosedürüne uyulmazsa başvuru vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Bunların dışındaki başvuruda hata, eksik vb. olması, kişinin Birleşik Krallık’ta masrafları karşılayabilecek finansal şartlarının olmaması, yanlış İngiltere vizesi türüne başvuru yapılması, başvuru prosedürüne uyulmaması, başvuru yapılan vize türü ile gidiş amacının uymaması gibi ret gerekçeleri ile de bu sonuç alınabilir.

İngiltere vizesi reddedilirse başvuru sahibi itiraz başvurusu yaparak bu sonucu tersine çevirebilir. Vize türüne, ret gerekçesine ve başvuru sahibinin durumuna göre idari itiraz, itiraz davası veya itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu tercih edilebilecektir. Bunlardan hangisinin kişiye daha yararlı olacağının belirlenmesi, bilgi alınması ve başvuruda profesyonel destek alınabilmesi için CSS Legal ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 770 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular