image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Red Olursa Hangi İtiraz Yolları Kullanılabilir?

İngiltere vizesi red olursa, vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme, İdari itiraz ve itiraz davası başvurusu yapılabilir. Bu itiraz yollarının belirli başvuru şartları vardır.

İngiltere vizesi reddi alan bireyler vize reddi almış olmanın psikolojisi içerisinde vize reddine itiraz etmek isteyen ancak tekrar tekrar aynı yanlışa düşme eğilimi içinde olan bireylerin öncelikle neden vize reddi aldığının incelenmesi ve yol haritasının çıkarılması gereklidir. Vize reddi alıp yeniden aynı maddi manevi yükler altına girmek istemeyen bireyler İngiltere vize türleri ve İngiltere vizesi reddi itirazları konusunda uzman danışmanlardan profesyonel destek alınması bu zor ve karmaşık yol için büyük önem taşımaktadır.

İngiltere vizesi red olursa başvuru sahiplerinin izleyebileceği itiraz yolları üç tanedir. İdari itiraz, İtiraz davası, Yeniden Değerlendirme başvurusu olarak ayrılan vize reddine itiraz yollarının başvuru şartları mevcuttur.

İngiltere vizesi red olursa kullanılabilecek İdari itiraz yolu, bireylerin başvurmuş olduğu vize türü puan bazlı sisteme tabii olan Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi, Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-4 İngiltere Öğrenci Vize türleri, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi olduğu zaman kullanılabilecektir. Aksi takdirde idari itiraz yolu bireylere kapalı olacaktır. İngiltere vizesi red olursa ve bireylerin koruma statüsünün kaldırılması, İnsan haklarına aykırı bir ret kararı verilmesi gibi bir düşünceleri bulunuyorsa itiraz davası başvurusu İngiltere Göçmenlik Mahkemesine yapılabilir. Vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu ise bireylerin vize reddinin haksız olduğu, inandırıcı ve gerçekçi şekilde izah ederek başvuru dosyasının yeniden ele alınması talebidir. İngiltere vizesi red olursa hangi itiraz yolunun kullanılması gerektiği konusunda CSS Legal uzmanlarına danışabilirsiniz.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi red olursa ne yapabilirim, İngiltere vize reddi almamak için neler yapmalıyım, İngiltere vize başvurusu nasıl yapabilirim gibi sorularınız varsa CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vizesi ve vize reddi başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 784 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular