image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi İzmir Konsolosluğu Aracılığı İle Alınabilir Mi?

İngiltere vizesi İzmir Konsolosluğu aracılığı ile alınmamaktadır. İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğuna müracaat edilerek vize başvurusunda bulunulması, vize başvuru randevusu alınması vb. işlemlerin yapılması mümkün olmadığı gibi bu İngiltere temsilciliği birimin vize başvurularını değerlendirme veya sonuçlandırma yetkileri de bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi İzmir Konsolosluğu aracılığı ile alınmamaktadır. İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğuna doğrudan başvuruda bulunularak vize başvuru randevusu alınması mümkün değildir. Bunun ilk ve en önemli sebebi İngiltere Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahip olmamasıdır. Türkiye içerisinde gerçekleştirilen vize başvurularının tamamı İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilirler. Bu noktada göz önünde bulundurulması gereken husus vize başvuruların başkonsolosluk dahil olmak üzere herhangi bir İngiltere temsilcilik birimine doğrudan müracaat edilmesi ile yapılmayacağıdır.

İngiltere vizesi İzmir Konsolosluğu ile vize başvuru randevusu alınması da mümkün olmamaktadır. Başvuru randevuları UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmi web sitesinden alınmaktadırlar. Başvuru sahiplerinin CSS Legal’in sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularını gerçekleştirmeleri durumunda firmamız uzmanları vize başvuru randevusunu başvuru sahipleri ile iletişimde bulunarak alacaklardır.

Vize başvurularının yapılabilmesi için başvuru dosyalarında bulunması gereken evraklar vardır. CSS Legal üzerinden yapılan başvurularda uzmanlarımız başvuru sahiplerine gerekenlerin tam bir listesini sunacaklardır. Başvuru dosyaları bu listede yer alan evraklar toplandıktan, evrakların tercümeleri yapıldıktan, vize harcı yatırılıp vize başvuru formu doldurulduktan ve başvuru prosedürleri takip edildikten sonra başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilirler. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa ve Gaziantep’te başvuru merkezleri bulunmaktadır fakat başvuru hangi ilden yapılmış olursa olsun başvuru merkezi aracılığı ile değerlendirilmek üzere İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilir. İngiltere vizesi başvurularının gereksinimleri ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Firmamız uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile irtibata geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 910 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular