image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi 10 Yıllık Alınabilir Mi?

İngiltere vizesi türlerinden İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinde vize süresi, başvuru sahibinin talebine göre 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle verilmektedir.

Birleşik Krallık’ı kısa süreli ziyaret etmek isteyen başvuru sahipleri, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu yaparak ve başvurusu ikna edici, inandırıcı olup olumlu sonuç alırsa ülkeyi ziyaret edebilecektir. Başvuru sahibi, bu vizeyi 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle talep edebilir. Ancak bu noktada şu bilinmelidir ki; başvuru sahibi hangi süre ile vize alırsa alsın İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aydan uzun bir süre ile bulunamayacaktır. Örneğin; başvuru sahibi 5 yıllık ziyaretçi vizesi alırsa 5 yıl boyunca İngiltere’ye giriş çıkış yapıp 6 aydan kısa süreli ziyaretlerde bulunabilmekte ancak 5 yıl boyunca İngiltere’de kalamamakta ve hatta 1 yılda 6 aydan fazla İngiltere’de bulunamamaktadır.

İngiltere’yi ziyaret etmek dışında yerleşmek, çalışmak, eğitim görmek gibi amaçlarla gidilmesi planlanıyorsa ziyaret kapsamlı vizelere değil İngiltere çalışma/iş vizesiİngiltere öğrenci vizesi ya da İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapılmalıdır. Bu nedenle İngiltere’ye hangi amaçla gideceğine ve ne kadar süre ile kalacağına göre hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiğine dair bilgi ve profesyonel destek alabilmek için başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi başvurularında hangi işlemlerin yapılması gerektiği ve bu işlemleri yaparken nasıl bir prosedür izlemek gerektiğine dair bilgi almak ve başvurunuzu gerçekleştirmek üzere CSS Legal ile irtibata geçebilirsiniz. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız, her iki ülkede yapacağınız tüm vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2061 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular