image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Yemini Ne Zaman Edilir?

İngiltere vatandaşlık yemini, İngiltere vatandaşlık başvuru prosedürleri ve şartlarına yuğun bir başvuru yapıldıktan sonra vatandaşlık başvurusunun kabulünün İngiltere İçişleri Bakanlığınca onaylanması ve bireylere vatandaşlık seremonisi için davet mektubu (invitation letter) yollanmasından sonra 3 ay içinde yemin töreninin düzenlenmesi gereklidir.

İngiltere vatandaşlık yemininden önce başvuru sahipleri başvuru için gereken formu doldurmalı, başvuru için gerekli ücreti ödeyerek başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Vatandaşlık başvuru işlemleri başvuru ücretini ödemeyen bireyler için başlatılamayacaktır. CSS Legal uzman danışmanları, başvuru sahibinin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişiklik gösteren başvuru için gerekli belgeler listesini temin edecek, başvuru yapacak bireyin bu evrakları eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak toplaması beklenecektir. Gerekli evrakları toparlayıp, başvuru dosyasına eklenip biyometrik bilgiler ile Kasım 2018 tarihinden itibaren İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine teslim edilebilecektir.

İngiltere vatandaşlık yemini; başvuru sonucu ortalama 6 ay içerisinde sonuçlanıp olumlu olduğunda İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yollanacak olan vatandaşlık yemini için davet mektubunun elinize ulaştığı günden itibaren 3 ay içerisinde yapılması gereken törende Kraliçe adına ve Birleşik Krallık’a bağlı kalacağına dair ant içilecek olan yemindir. İngiltere vatandaşlık yemini, 90 gün içinde edilmez ve tören düzenlenmezse başvuru iptal edilecek ve bireyler yeniden başvuru yapmak zorunda kalacaklardır.

İngiltere vatandaşlık yemini sonrası bireylere vatandaşlık belgeleri verilecektir. İngiltere’de vatandaşlık hak ve yükümlülükleri, başvurusu olumlu sonuçlanan en geç 3 ay içerisinde yemin törenini düzenleyerek vatandaşlık belgesini alan her birey için aynen geçerlidir. Oy kullanma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık kanunlarına uyma gibi doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlık yemini ve vatandaşlık başvurusu konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere’de vatandaşlık statüsü kazanmak oldukça zor ve meşakkatli bir yoldur. İngiltere vatandaşlık yemini nasıl edilir, içeriğinde neler vardır, İngiltere vatandaşlık başvurusunu nasıl yapabilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 995 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular