image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Koşulları Nelerdir?

İngiltere vatandaşlık koşulları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunulması için başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken koşullar bulunmaktadır. İngiltere vatandaşlık koşulları arasında başvuru sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olmaları ve belirli süreler ile İngiltere’de ikamet etmiş olmaları vardır. Süre gereksiniminin karşılanabilmesi için başvuru sahibi bir İngiltere vizesi ile toplamda en az 5 yıl, sürekli oturum izni ile de en az 12 ay boyunca İngiltere’de yaşamış olmalıdır. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin belirli sürelerin dışında İngiltere’de bulunmamış olmaları, yani İngiltere’de yerleşik hayat sahibi olmaları gerekmektedir. Süre gereksinimi ve bu gereksinimin karşılandığının nasıl ispat edilebileceği hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık koşulları arasında aynı zamanda başvuru sahibinin sabıka kaydının temiz olmasının yanında son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) herhangi bir yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik kanunlarını ihlal etmemiş olması da yer almaktadır.

İngiltere vatandaşlık koşulları arasında aynı zamanda başvuru sahiplerinin belirli seviyenin üstünde İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavlarına girerek başarılı olmak durumundadırlar.

Başvuru sahipleri aynı zamanda İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylar hakkında soruların yer alacağı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmelidir. Life in the UK sınavı hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek görüşebilir, İngiliz vatandaşlığı başvurularında sağlanması gereken koşullar, vatandaşlık başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 913 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular