image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Kanunu Çerçevesinde Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

İngiltere vatandaşlık kanunu çerçevesinde vatandaşlık başvurusunda bulunulabilmesi için başvuruda bulunacak kişilerin sağlamaları gereken bazı şartlar vardır. Bu şartların ne oldukları ve nasıl sağlanabilecekleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık kanunu çerçevesinde vatandaşlık başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahibinin yerine getirmesi gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullardan ilki, başvuru sahiplerinin belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalarıdır. Bu koşulun sağlanabilmesi için başvuru sahipleri başvurudan önce vize uzatmaları ile birlikte toplamda 5 yıl İngiltere vizesi ile İngiltere’de yaşamış olmalıdır. Buna ek olarak başvuru sahipleri başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş olmalıdır. Bu koşulun sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin uzun süreli olarak İngiltere dışına çıkmamış olması gerekmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularının süre gereksinimi ve bu gereksinimin nasıl karşılanabileceği hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık kanunu çerçevesinde yapılacak başvurularda başvuru sahiplerinin sabıka kayıtlarının temiz olması şartı aranmaktadır. Sabıka kaydının temiz olması şartının yanında başvuru sahiplerinin son 10 yıl içerisinde göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş ve İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış olmaları gerekmektedir.

İngiltere vatandaşlık kanunu çerçevesinde başvuruda bulunmak için başvuru sahiplerinin başarılı olmaları gereken sınavlar mevcuttur. Vatandaşlık başvurularında başvuru sahibi belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olduğunu ispatlamak için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girmelidir. Bu sınavların yanı sıra başvuru sahipleri Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmelidir. Life in the UK sınavı ve vatandaşlık başvurularında girilecek sınavlar ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlık kanunu, bu başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 945 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular