image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Hakkı Nasıl Elde Edilebilir?

İngiltere vatandaşlık hakkı elde edilebilmesi için vatandaşlık başvurusunda bulunacak olan kişinin belirli koşulları yerine getirmesi gereklidir. Vatandaşlık başvuruları ve bu başvuruların gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık hakkı elde edilebilmesi için başvuruda bulunacak kişilerin sağlamaları gereken bazı koşullar mevcuttur. Bu koşullardan ilki İngiltere vatandaşlığı başvurularından önce kişilerin belirli süre ile ve belirli statü sahibi olarak İngiltere’de ikamet etmiş olmalarıdır. Başvuru sahipleri başvurularından önce en az 5 yıl süre ile İngiltere vizesi sahibi olarak ve başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni sahibi olarak İngiltere’de ikamet etmiş olmalıdır. İkamet şartının yerine getirilebilmesi için başvuru sahiplerinin belirli sürelerden uzun olarak İngiltere dışında bulunmamış olmaları gerekmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurularında aranan süre şartı ve bu şartın nasıl sağlanabileceği hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık hakkı elde etmek isteyen kişilerin sabıka kayıtları temiz olmalıdır. Bu kişiler aynı zamanda son 10 yıl boyunca İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olmalıdırlar.

İngiltere vatandaşlık hakkı elde edilebilmesi için başvuru sahibinin geçmesi gereken sınavlar vardır. Vatandaşlık başvurularında aranan İngilizce dil bilgisi yeterliliği şartının sağlanabilmesi için başvuru sahibi IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarını veya Trinity College London’un ilgili sınavını geçmek durumundadır.

Vatandaşlık başvuruları için gereken diğer sınav ise İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylar ile ilgili soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Vatandaşlık başvurularında girilmesi gereken sınavlar ve Life in the UK sınavı hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan CSS Legal’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlık başvuruları, bu başvuruların hangi şartlarda ve nasıl yapılabilecekleri ile göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 934 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular