image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığına Geçmek için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vatandaşlığına geçmek isteyen bireyin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmaması başvuru sürecindeki evrakların değişmesine neden olduğu için oldukça önemli bir bilgidir. Başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığına geçmek İngiltere’de sürekli oturum izni bulunan, İngiltere’de yaşayan veya yatırım yapan birçok bireyin hayallerini süslemektir. İngiltere vatandaşlığına başvuru yapacak olan bireylerin öncelikle başvuru formunu doldurup başvuru ücretini yatırması gereklidir. Online olarak başvuru formunu dolduran bireyler eş zamanlı olarak formun sonunda başvuru ücretini ödeyebileceklerdir. Başvuru ücretini ödemeyen bireylerin başvuru işlemleri başlatılamayacaktır. Başvuru formuna yazılan bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır.

İngiltere vatandaşlığına geçmek için belirli şartları sağlıyor olmalısınız. İngiliz vatandaşı ile evli bireyler için son 3 yıldır İngiltere’de yaşıyor olmak, evlilik birliğini kanıtlayabiliyor olmak, adli sicil kaydının temiz olması, Birleşik Krallık’ta yaşam sınavını geçmiş olmak vb. olarak sıralanabilir. İngiltere vatandaşlığına geçmek isteyen ancak İngiliz vatandaşıyla evli olmayan bireyler için son 5 yıldır İngiltere’de yaşıyor olmak, sicilinin temiz olması, son 12 ay içinde 90 günden fazla İngiltere sınırları dışında bulunmamış olmak, son 5 yıldır 450 günden fazla Birleşik Krallık dışında kalmamış olmak vb. olarak örneklendirilebilir. Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu tüm şartları hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığına geçmek için başvuruda bulunan ve başvuru şartlarını sağlayan bireyler Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. İngiltere vatandaşlık şartlarından biri veya birkaçını sağlamayan bireyler başvuru reddi alacak ve yeniden başvuru yapmaları gerekecektir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık ve müşavirlik hizmeti veren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

Bu sayfa 743 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular