image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığına Geçmek İçin Ne Yapılmalıdır?

İngiltere vatandaşlığına geçmek için başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Vatandaşlık başvurularının gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığına geçmek için başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken ikamet süresi koşulu bulunmaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvuruları ancak başvuru sahipleri başvurudan önce 5 yıl boyunca İngiltere’de yerleşik olarak ikamet etmiş, yani belirli sürelerden uzun olarak İngiltere dışında bulunmamış olmalıdırlar. Başvuru sahipleri aynı zamanda başvurularından önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de ikamet etmiş olmak durumundadırlar. Bu gereksinim karşılanmadığı takdirde vatandaşlık başvurusunda bulunulması mümkün olmayacaktır. İngiltere vatandaşlık başvurularının süre gereksinimleri ve kişilerin İngiltere dışına çıkmaları gerektiği takdirde ne kadar süre ile çıkabilecekleri hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerin sabıka kayıtları temiz olmak zorundadır. Bu kişiler aynı zamanda son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik ile ilgili herhangi bir suç işlememiş olmalıdır.

İngiltere vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerin başarılı olmaları gereken sınavlar vardır. İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce dil bilgisi şartı aranmaktadır ve başvuru sahiplerinin bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarından birisinde başarılı olmaları gerekmektedir. Dil bilgisi yeterlilik şartı aynı zamanda Trinity College London’un ilgili sınavından geçilmesi ile de karşılanabilmektedir.

Vatandaşlık başvurularının yapılabilmeleri için başvuru sahiplerinin geçmeleri zorunlu olan bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfasını inceleyebilir veya firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, başvuru süreçleri ve prosedürleri ile İngiltere vizesi ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 827 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular