image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İngiltere vatandaşlığı ne kadar sürede sonuçlanacağını merak eden bireyler, başvurularının 6 ay içerisinde sonuçlanabileceğini bilmelidir. İngiltere makamlarının yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmektedir.

ingiltere vatandaşlığı ne kadar zamanda sonuçlanacağını merak eden başvuru sahipleri başvuru formunu doldurup başvuru ücretini yatırıp başvuru evraklarını ve biyometrik bilgilerini başvuru merkezine teslim ettikten sonra 6 ay içinde sonuçlanacağını bilmeli ve ona göre başvuru tarihini ayarlamalıdır. 6 aylık bu süre zarfında sonuçlanacak olan başvuru, daha kısa veya daha uzun sürede de sonuçlanabilecektir.

İngiltere vatandaşlığı ne kadar sürede sonuçlanırsa sonuçlansın olumlu sonuç alındıktan sonra başvuru sahipleri vatandaşlık yemin töreni (citizenship ceremonies) düzenlemelidir. İngiliz İçişleri Bakanlığı tarafından ellerine ulaşan Davet Mektubu (Invitation Letter) 3 ay içinde yemin törenini düzenlemelidir. Davet mektubu ellerine ulaştıktan sonra 90 gün içinde Yemin Törenini düzenlemeyen veya akla uygun ve mantıklı bir sebep göstermeksizin yemin töreni düzenlemesinde bulunmayan bireylerin vatandaşlık başvuru olumlu sonucu iptal edilecek ve kişi başvurusunu yeniden yapmak durumunda kalacaktır. İngiltere dışında bulunan bireyler Vatandaşlık Yemin Törenini bulunduğu ülkenin konsolosluğunda veya elçiliğinde yapabilecektir. İngiltere vatandaşlığı, vatandaşlık başvurusu ve yemin töreni düzenleme konusunda CSS Legal uzmanlarına ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler göçmenlik hukuku konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet veren CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde danışmanlık veren bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlığı ne kadar zamanda sonuçlanır ve ne kadar zamanda vatandaşlık töreni yapılması gerekir, vatandaşlık töreni nasıl düzenlenir gibi sorularınız varsa sorularınıza CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek cevap bulabilir, vatandaşlık başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 1906 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular