image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır? Hangi Şartları Sağlanmalıdır?

"İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır?" sorusunun cevabı; İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli başvuru şartlarını sağladığınız ve prosedürleri uyguladığınız sürece başvuru onayı almama ihtimali bulunmayacaktır.

İngiliz vatandaşlığı nasıl alınır, sorusunu araştıran bireyler genellikle internetteki çeşitli sitelerde forumlar ve sözlüklerde cevap aramaktadır. Ancak bu sayfalardaki bilgilerle yapılan başvurularda ret alma ihtimali yüksek olduğu için konusunda uzman CSS Legal danışmanlarıyla iletişime geçerek başvuru yapılması, profesyonel destek ile başvuru sonucunun olumlu olma ihtimalinin artırılması önerilmektedir.

İngiliz vatandaşlığı nasıl alınır, sorusunun bir yanıtı da İngiltere’de İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamanıza göre belirlenmiş şartlar dahilinde Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığına başvuru yaparak olmaktadır. İngiliz vatandaslik başvurusu için gerekli evraklar, başvuru formu doldurulduktan ve başvuru harcı yatırıldıktan sonra CSS Legal uzman danışmanlarınca başvuru sahibinin durumuna göre verilebilecek belgeler listesidir. Bu listedeki bütün belgeler eksiksiz ve yalansız olmalıdır. Başvuru evraklarındaki eksik bilgi veya belge, yalan beyan içeren belgeler olması başvurunun reddine sebep olabilir.

İngiliz vatandaşı ile evli olan bireyler için başvuru evrakları; başvuru tarihinde hala evli olduğunu kanıtlamak, son 3 yıl içinde toplamda 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak, başvurunun yapıldığı sırada sürekli oturum sahibi olmak, Home Office tarafından onaylanmış sınavlardan (IELTS SELT Consortium ve Trinity College London) B1 seviye ve üzerinde sonuç belgesi vb. olabilmektedir. İngiliz vatandaşı ile evli olmayan yetişkinler için başvuru gerekli belgeleri; başvurunun hemen öncesinde son 5 yıldır Birleşik Krallık sınırları içinde yaşamış olmak, İçişleri Bakanlığı tarafından tanınan dil sınavlarından B1 ve üzerinde sonuç belgesi, adli sicil kaydının temiz olması vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlık başvuru için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir. Belgeler tamamlanıp, başvuru dosyasına eklenip biyometrik bilgilerle birlikte Kasım 2018 tarihinden itibaren İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine teslim edilebilecektir. Ortalama 6 içinde sonuçlanacak olan vatandaşlık başvurusu onaylandığında İngiltere İçişleri bakanlığı vatandaşlık seremonisi için davet mektubu yollayacak ve bu mektup bireylerin eline geçer geçmez 90 gün içinde yemin töreni düzenleyerek vatandaşlık belgesinin sahibi olabilecektir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler İngiliz vatandaşlığı nasıl alınır?” konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır, İngiltere vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır, İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler nelerdir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 783 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular