image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

“İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır?” sorusunun cevabı, başvuru sahiplerinin belirli koşulları sağlaması halindedir.

İngiltere vatandaşlığı başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken koşullar mevcuttur. İngiltere vatandaşlığı başvurusunun yapılabilmesi için gereken koşullar hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

“İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır?” sorusunun cevabı içerisinde vatandaşlık başvurusunda bulunacak bireylerin en az 5 yıl süre ile bir İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de ikamet etmiş olmaları şartının sağlanması yer almaktadır. Bunun yanında başvuru sahiplerinin vatandaşlık başvurularından önce sürekli oturum izni ile 12 ay İngiltere’de ikamet etmiş ve bu süreçte 90 günden uzun İngiltere dışına çıkmamış olmaları gerekmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında karşılanması gereken süre gereksinimi ve nasıl karşılanabileceği hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

“İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır?” sorusunun cevabı içerisinde başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken başka koşullar da bulunmaktadır. Örneğin, İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahiplerinin sabıka kayıtlarının temiz olması şartı aranmaktadır. Aynı zamanda başvuruda bulunacak kişiler son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlik ile ilgili herhangi bir suç işlememiş olmak durumdadırlar.

Bu hususlara ek olarak “İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır?” sorusunun cevabı vatandaşlık başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken sınavları da kapsamaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce dil bilgisi şartı aranmaktadır. Dil bilgisi şartını sağlamak için girilebilecek sınavların yanı sıra başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. İngiltere vatandaşlık başvurularında geçilmesi gereken sınavlar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 4516 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular