image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler arasında başvuru sahiplerinin başvuru öncesinde belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olması, sabıka kaydının temiz olması gibi etmenlerden bahsedilebilmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurularının gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler arasında başvuru sahiplerinin İngiltere’de yerleşik olduklarının ispat edilmesi vardır. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahipleri vatandaşlık başvurusundan önce en az 5 yıl süre ile bir İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de ikamet etmiş olmalıdırlar. Bununla birlikte başvuru sahipleri vatandaşlık başvurusundan önce en az 12 aylık süre ile sürekli ikamet iznini elinde bulundurmalılardır. İkamet süresi gereksiniminin karşılanabilmesi için başvuru sahipleri belirli sürelerden daha uzun olarak İngiltere dışında bulunmamış olmalıdırlar. İngiltere vatandaşlığı başvurularında aranan ikamet süresi gereksinimi ve bu şartın nasıl sağlanabileceği hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler arasında başvuru sahiplerinin sabıka kayıtlarının temiz olması da yer almaktadır. Bu şartın sağlanmasının yanı sıra başvuru sahipleri son 10 yıl içerisinde göçmenlik ile ilgili herhangi bir suç işlememiş ve İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış olmak durumundadırlar.

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler arasında İngilizce dil bilgisi şartı vardır. İngilizce yeterliliği IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavları ya da Trinity College London’un ilgili sınavını geçilerek elde edilebilmektedir. Bununla birlikte vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmeleri gerekmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında girilmesi gereken sınavlar hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile görüşerek İngiltere vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların yapılabilmesi için sağlanması gereken şartlar ve bu şartların nasıl sağlanabileceği hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 858 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular