image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Başvurusu Yapılması İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilmesi için sağlanması gereken şartlar hakkında CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken şartların ilki belirli süre ve belirli statü ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalarıdır. Vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişiler başvurudan önce en az 5 yıl süre ile bir İngiltere vizesi kapsamında İngiltere’de bulunmuş olmalıdırlar. Bununla birlikte başvuru sahipleri vatandaşlık başvurularından önce en az 12 ay boyunca da sürekli ikamet izni ile İngiltere’de bulunmalılardır. Başvuru sahiplerinin bu gereksinimi karşılayabilmeleri için belirli sürelerden uzun olarak İngiltere dışında bulunmamaları gerekmektedir. İkamet süresi gereksiniminin nasıl karşılanabileceği ve ne gibi kısıtlamaları olduğu hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapacak kişilerin sabıka kayıtları temiz olmalıdır, yani bu kişiler herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmadırlar. Buna ek olarak başvuruda bulunmak isteyen kişilerin son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olmaları gerekmektedir.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce dil bilgisi şartı aranmaktadır. Başvuru sahipleri bu şartı sağlamak için IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından birinde başarılı olmak durumundadırlar. İngilizce dil bilgisi şartı Trinity College London’un ilgili sınavı geçilerek de sağlanabilmektedir. Vatandaşlık başvurularında başvuru sahiplerinin girmeleri gereken bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavdan başarılı olunmaması durumunda vatandaşlık başvurusu yapılamamaktadır. Life in the UK sınavının içeriği hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı, vatandaşlık başvuruları, vatandaşlık başvurularının gereksinimleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 925 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular