image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Ankara Antlaşması Vasıtası İle Alınabilir Mi?

İngiltere vatandaşlığı Ankara Antlaşması kapsamında vize sahibi olan kişiler tarafından bazı koşulları sağlamaları halinde alınabilmektedir. Vatandaşlık başvurusunda bulunulması için sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı Ankara Antlaşması vasıtası ile alınabilmektedir. Bu noktada İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere’de ikamet eden ve çalışan kişilerin sağlamaları gereken şartlar vatandaşlık başvurusunda bulunacak olan diğer kişilerin sağlamaları gereken şartlarla hemen hemen aynıdır. İngiltere vatandaşlığı başvurularının şartlarının ne oldukları ve nasıl sağlanacakları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı Ankara Antlaşması vasıtası ile yapıldığı takdirde başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngiltere’de ikamet süresi şartını farklı şekilde sağlamaları mümkün olmaktadır. Normal şartlar atlında İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahibinin bir İngiltere vizesi sahibi olarak en az 5 yıl boyunca İngiltere’de ikamet ederek sürekli oturum izni başvurusunda bulunmuş olması gerekmektedir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sahipleri ise 4 yıl boyunca İngiltere’de ikamet etmiş olmaları halinde sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilirler.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları şartı aranmamaktadır. Fakat İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce yeterlilik şartı mevcuttur. Vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen Ankara Antlaşması Vizesi sahiplerinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un dil sınavına girerek başarılı olmaları gerekmektedir.

Dil sınavının yanı sıra İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin geçmeleri gereken bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavından başarılı olunması vatandaşlık başvurularının yapılabilmesi için şarttır. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamızın vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, bu başvurularda sağlanması gereken şartlar, bu şartların nasıl sağlanabilecekleri ve İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 839 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular