image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

İngiltere vatandaşlığı almak için yapılması gerekenler, vatandaşlık başvurularının gereksinimleri ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı almak için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin yerine getirmeleri gereken şartların en başında belirli süre ve statü ile İngiltere’de ikamet etmiş olma şartı gelmektedir. Bu bağlamda başvuru sahipleri başvurularından önce en az 5 yıl süre ile İngiltere’de bir İngiltere vizesi sahibi olarak ve başvurudan önce en az 12 ay boyunca da sürekli oturum izni sahibi olarak ikamet etmiş olmak durumundadırlar. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin 5 yıllık süreç içerisinde 450 günden, vatandaşlık başvurusundan önceki son 12 ay içerisinde de 90 günden uzun süre İngiltere dışında bulunmamış olmaları gerekmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında aranan ikamet şartı ve bu şartın sağlanması gereken süre gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı almak için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması şartı vardır. Ayrıca başvuru sahipleri son 10 yıl içerisinde göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş ve İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış olmalılardır.

İngiltere vatandaşlığı almak isteyen kişilerin belirli seviyenin üstünde İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları şarttır. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından birini geçmek durumundadırlar. Dil bilgisi şartı aynı zamanda Trinity College London’un ilgili sınavında başarılı olunması ile de mümkün olabilmektedir.

Dil sınavlarının yanı sıra vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmek durumundadırlar. Life in the UK sınavının içeriği hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları ve bu başvuruların gereksinimleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 824 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular