image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşı Olmak için Ne Gerekir?

İngiltere vatandaşı olmak için ne gerekir, sorusunun cevabını arayan bireyler İngiltere başvuru prosedürlerini ve başvuru şartlarını öğrenerek ve eksiksiz şekilde uygulayarak İngiltere vatandaşlığı alma ihtimalini artırabilir.

İngiltere vatandaşı olmak için ne gerekir, sorusunu araştıran bireyler genellikle internetteki çeşitli sitelerde forumlar ve sözlüklerde cevap aramaktadır. Ancak bu sayfalardaki bilgilerle yapılan başvurularda ret alma ihtimali yüksek olduğu için konusunda uzman CSS Legal danışmanlarıyla iletişime geçerek başvuru yapılması, profesyonel destek ile başvuru sonucunun olumlu olma ihtimalinin artırılması önerilmektedir.

İngiltere vatandaşı olmak için ne gerekir sorusuna yanıt arayan bireyler için gerekli birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu belgeler İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamaya göre değişmektedir. İngiltere vatandaşı olmak isteyen İngiliz vatandaşıyla evli bireyler; başvuru tarihinde dahil olmak üzere son 3 yıldır İngiltere’de ikamet ediyor olmak, partneriyle evliliğinin veya birlikteliğinin gerçek olduğunu kanıtlayabiliyor olmak, İngiltere’de yaşam (Life in the UK) sınavını geçmiş olmak, dil yeterliliğine sahip olmak vb. şartların sağlanması gereklidir. Başvuru sahipleri İngiltere vatandaşı olmak için bu şartların sağlandığını; evlilik cüzdanı, B1 seviyesinde dil belgesi, İngiltere’de son 3 yıldır yaşadığı yerlerin adres bilgileri vb. gibi evraklar ile kanıtlayabilecek ve vatandaşlık başvurusunun onaylanma ihtimalini artıracaktır. İngiltere vatandaşı olmak için başvuru yapmak isteyen İngiliz vatandaşıyla evli olmayan bireyler için ise; son 5 yıldır 450 günden fazla İngiltere sınırları dışında bulunmuyor olmak, adli sicil kaydının temiz olması, başvuru evrakları arasında daha önce işlediği suçlar varsa belgeleri, yeterli konaklama imkanlarının olduğuna dair belgeler vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere vatandaşı olmak için ne gerekir sorusuna yanıt olarak, Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler belirli şartları taşıması gereklidir. Bu şartlardan biri veya birkaçını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvuru reddi alacak ve yeniden evraklarını toparlayıp veya şartların tümünü sağladıktan sonra aynı masrafları harcayarak başvuru yapabileceklerdir. Ancak bu, başvuru sahiplerinin maddi sıkıntılar ve manevi zorluklar yaşamasına sebep olacaktır. Bu yüzden İngiltere vatandaşlığı başvurularında CSS Legal uzman danışmanlarından profesyonel destek alınması başvuru sürecinde ve gerekli şartların neler olduğunu öğrenip evrakların toparlanması noktasında bireylerle büyük kolaylıklar sağlayacaktır. CSS Legal uzmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanmama ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşı olmak için ne gerekir, İngiltere vatandaşlığı gerekli belgeleri konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşı olmak için ne gerekir, İngiltere vatandaşlık için gerekli belgeleri nereden edinebilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 786 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular