image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Kaç Aylık Verilir?

“İngiltere Turist vizesi kaç aylık verilir?” sorusunun cevabı, vize başvuru sahiplerinin talebi ve taleplerinin değerlendirme esnasında makul bulunup bulunmadıklarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi, verildiği takdirde sahiplerine Birleşik Krallık ülkeleri olan İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda içerisinde kısa süreli seyahat imkânı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Turist Vizesi türleri, başvuru sahibinin talebine ve başvurunun değerlendirilmesi esnasında makul bulunup bulunmamasına bağlı olarak 6 ay ya da 2-5-10 yıllık olarak verilebilmektedir. Eğer başvuru sahibinin başvurusu 6 aydan uzun süreli vize için yapılacak ise vize memurları başvuruda makul olma şartı aramaktadırlar, yani 6 aydan uzun süreli vize için başvuru yapanların uzun dönem ziyaret için sebep ya da imkânları olup olmadığına bakmaktadır. Buna ek olarak hangi süreyle ziyaret kapsamlı bir vize alınırsa alınsın 1 yıl içerisinde 6 aydan uzun kalınamamaktadır. “İngiltere Turist Vizesi kaç aylık verilir?” sorusunun cevabı kişinin bu ve benzeri şartları ne derece sağlayabildiğine bağlıdır.

Vize başvurularında ve özellikle de alınması durumunda dikkat edilmesi gereken husus, kişinin vize süresinden bağımsız olarak 1 yıl içerisinde toplamda (bir seferde veya ayrı ayrı) 6 aydan fazla bulunmasının gelecek başvuruları veya uzun vize sahibi olması durumunda tekrar girişleri açısından sakıncalı bir durum yaratabileceğidir. Örneğin, 5 yıllık vize sahibi birisi İngiltere'ye gitmesi durumunda gelecekte bir problem yaşamamak için toplamda 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalmalı ve bu süreyi aşmadan ülkeyi terk etmelidir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizeleri çok girişli olarak da verilebilmektedirler ve kişinin uzun dönem vize alması durumunda ülkeye tekrar girişi, bu kural dikkate alındığı takdirde sorunsuz olabilecektir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus, bu vizenin uzatılmasının çeşitli vize türleri dışında mümkün olmadığıdır. İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ve benzerleri haricinde İngiltere Genel Ziyaretçi Vizelerinin kalma sürelerinin uzatılması mümkün değildir. Ayrıca Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi veya insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde İngiltere Turist Vizesinden diğer vize türlerine geçiş yapılması mümkün olmamaktadır. Vize türleri, şartları ve kalma süreleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. Vize türleri, vize gereksinimleri, vize süreleri ve vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında bilgi veya profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 942 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular