image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi

Birleşik Krallık’ta özel sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusunda bulunabilirler.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, İngiltere’de tedavi görmek veya medikal bir hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Bu nedenle başvuru sahibinin öncelikle İngiltere turist/ziyaretçi vizesi genel şartlarını taşıyor olması gerekmektedir. Genel şartlara ek olarak bu vizenin kendi özel şartlarını da taşıyor olmak gerekir. Bu şartlar aşağıda detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

İngiltere’de tıbbi tedavi görmek isteniyorsa dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır. Tedavi kesinlikle devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde alınacak olmalıdır. Çünkü ziyaret kapsamlı bu İngiltere vizesi ile devlet hastanelerinden hizmet alınamaz. Yani sağlık kuruluşu olan National Health Service (NHS) hizmetlerinden yararlanmak üzere bu vizeye başvurulamaz. 

National Health Service (NHS) hizmetlerinden İngiliz vatandaşları ücretsiz olarak faydalanabilmelerine karşın yabancı ülkelerin vatandaşları ancak acil durumlarda müdahale edildiği takdirde ücretsiz hizmet alabilirler. Ancak bunun dışındaki hizmetler dışında ücretsiz hizmet alınması söz konusu değildir. Bu nedenle İngiltere turist/ziyaretçi vizesine NHS hizmetlerinden faydalanmak amacıyla yapılacak başvurular İngiltere Konsolosluğu tarafından reddedilir.

İngiltere’de tedavi görmek üzere yapılacak İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusunda başvuru sahibine konan teşhisler ve görmesi gereken tedavilerle ilgili bilgiler mutlaka belgelerle başvuruda gösterilmelidir. Bu bağlamda kişinin İngiltere’de alacağı tedavinin ne zaman başlayıp biteceği yani süresinin de dosyada yer alması gerekmektedir. Bu şart sağlanmaksızın bu vize başvurusu yapılmamalı, yapılırsa başvurunun vize reddi ile sonuçlanacağı bilinmelidir. Burada belirtilen belgelerin içeriği çok hassas olup, gerek duyulduğunda ilgili hastane ile görüşüp tekrar istenen detayları içeren şekilde belgeler alınmalıdır. Gerekli olan tüm belgelerin listesi, işlemleriniz başlatıldıktan sonra firmamız uzmanlarınca tarafınıza sağlanacaktır.

tıbbi tedavi vizesi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurularında sağlanması gereken bir diğer önemli şart; Birleşik Krallık’ta alınacak tedavinin masrafları ve ek masrafları karşılayabilecek maddi imkânlara sahip olunduğunun gösterilmesidir. Bu, başvuru sahibinin İngiltere’de devlet yardımlarından yararlanmayacağını ya da çalışmayacağını gösterebilmesi açısından dosya üzerinde gösterilmesi gerekli olan bir şarttır. Maddi şartı sağlayıp sağlamadığına dair hesaplamaları yaptırmak ve bu şartı hangi belgelerle gösterebileceğine dair bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Bu İngiltere vizesine salgın hastalıklardan birine sahip olan kişiler kesinlikle başvuru yapamazlar. Ayrıca çalışmak, ticaret yapmak, eğitim görmek, evlenmek gibi amaçlarla İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler de bu vize türüne başvuru yapamayacaklardır.

Tedavi görmek amacıyla başvurulabilen İngiltere vizesi başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde İngiltere’de 6 ay kalabilme izni alınmış olacaktır. Ancak tedavinin devam etmesi gereken durumlar için İngiltere’den uzatma başvurusu yapılabilmektedir. Yani 6 aydan daha fazla İngiltere’de bu vize ile kalınabilmektedir. Bunun için Birleşik Krallık’ta tedavi görmeye devam etmenin kişinin doktoru tarafından tavsiye ediliyor olması ve daha ne kadar İngiltere’de kalması gerektiğinin net bir şekilde belirtilmesi gerekir. Böylesi bir uzatma başvurusu ile ilgili olarak gerekli bilgi ve belgelerle alakalı profesyonel destek için ve uzatma başvurusunun İngiltere’de iken yapılabilmesi için Londra ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusundan olumlu sonuç alabilmek için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurlarının en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebileceğine dikkat edilmelidir. Herhangi bir hata, eksiklik vb. durumun oluşması riskini en aza indirmek için profesyonel destek alınması yarar sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4534 defa görüntülendi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları