image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi İçin Ne Kadar Para Gerekir?

“İngiltere Turist Vizesi için ne kadar para gerekir?” sorusunun cevabı vizenin türüne, planlanan seyahatin amacına ve benzeri faktörlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi, sahiplerine İngiltere ve bir başka vize gereksinimi olmaksızın diğer Birleşik Krallık ülkeleri olan İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'ya kısa süreli seyahat imkânı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

“İngiltere Turist Vizesi için ne kadar para gerekir?” sorusunun cevabı çeşitli etmenlere dayanmaktadır. Her şeyden önce başvuru yapılmak istenen İngiltere vizesi türü bu konuda belirleyicidir. Örneğin, İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularında başvuru sahibini davet eden kurum kişinin İngiltere seyahatine sponsor olarak kişinin masraflarının bir kısmını üstlenebilir. Bu noktada önemli olan husus, mevzubahis sponsorun masrafların ne kadarını üstlendiği ve buna bağlı olarak başvuru sahibinin kendisine kalan masrafları karşılayabilmesidir. Bu açıdan bütün başvuruların ortak özelliği başvuru sahibinin devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmadan masraflarını karşılayabilecek olması ve bunu başvurusunda belgelerle gösterebilmesidir.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında başvuru sahibinin banka hesabında belirli bir miktar para bulunması şartı aranmamaktadır, ancak başvuru sahibinin daha önce belirtildiği gibi seyahat masraflarını karşılayabilmesi ve bunu ispatlaması gereklidir. Bu bağlamda başvuru sahibinin İngiltere'ye gelişi, İngiltere'de konaklaması, seyahatinin içeriğine bağlı olarak oluşabilecek diğer harcamaların ve özellikle de İngiltere'den çıkışının mali sorumluluğunu alabilecek olduğunu göstermek durumundadır ve bu unsur başvurunun başarıya ulaşabilmesi açısından oldukça önemlidir.

2006'dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerden birini ziyaret ederek irtibata geçebilir, vize başvuru ücretleri ve prosedürleri, vize gereksinimleri ve göçmenlik kuralları konusunda detaylı bilgi ve profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bu sayfa 909 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular