image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Evrak Gereksinimleri Nelerdir?

İngiltere vizesi başvurularında tamamlanması gereken belgeler vardır. Başvuru sahipleri İngiltere Turist Vizesi evrak gereksinimleri hakkında bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirler.

İngiltere Turist Vizesi, verildiği halde İngiltere'ye ve fazladan vize alınmasına gerek olmadan diğer Birleşik Krallık ülkelerine seyahat etme olanağı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapılabilmesi için her şeyden önce başvuru sahibinin İngiltere'de kalacağı süre (1 yıl içerisinde normal şartlarda en fazla 6 ay) geçerli bir pasaport sahibi olması gereklidir. Geçerli pasaport sahibi olmayanların İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Geçerli pasaport sahipleri bu pasaport ile başvuru işlemlerine başlayabilirler.

İngiltere Turist Vizesi başvurularının yapılabilmesi için uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek olan belge listesindeki belgelerin eksiksiz olarak toplanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, ancak başvuru ücreti yatırıldıktan sonra doldurulabilecek olan başvuru formlarının doldurulması gerekmektedir. Hazırlanacak olan başvuru dosyası kişinin biyometrik bilgileri (fotoğrafı ve parmak izleri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezinden danışmanlarımız ile iletişim içerisinde alınmış olacak randevunun günü ve saatinde teslim edilir.

Başvuru dosyalarına bu belgelere ek olarak başvuruyu destekleyeceği düşünülen ve İngilizce olmak kaydıyla İngiliz Konsolosluğuna hitap edecek dilekçeler, başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerinizi, nereye seyahat edecekleri ve seyahatlerinin maddi sorumluluğunu nasıl üsteleneceğini (gidiş, geliş ve seyahatiniz esnasında çıkabilecek masrafları üstlenebileceğinize) belirten evraklar da eklenebilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularının başarılı olabilmesi için gerekli belgelerin eksiksiz ve zamanında teslim edilmesi son derece önemlidir. Vize başvurularında hatalı ya da eksik belge olması, başvurunun ret ile sonuçlanmasına yol açacaktır. Bu açıdan başvuruda bulunmak isteyenlerin danışmanlarımız ile iletişime geçerek gerekli belgeler ve prosedürler hakkında bilgi almaları, başvurularının başarılı olma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. Ofislerimize gelerek ya da İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile bizimle irtibata geçebilir, danışmanlarımıza görüşebilir, İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve prosedürler hakkında bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 939 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular