image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Turist Vizesi almanın da kendine has zorlukları vardır. “İngiltere Turist Vizesi almak kolay mı?” ve benzeri sorular, vize prosedürleri ve gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi, sahiplerine Birleşik Krallık'ı kısa süreli (6 ay süreyle) ziyaret etme olanağı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. “İngiltere Turist Vizesi almak kolay mı?” sorusunun cevabı evet olmamakla beraber dikkat edilmesi gereken hususlar gözetildiği halde vize alınması mümkün olabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi alımında en önemli hususlardan birisi, başvuru sahibinin almak istediği İngiltere Turist Vizesi türünün belirlenmesidir. Yanlış vize türüne yapılacak vize başvuruları ret alacağından başvuru sahibinin bu hususa dikkat etmesi gerekir. Aynı zamanda başvuru sahiplerinin İngiltere'de bulunacakları süre içerisinde geçerli olan bir pasaport sahibi olmamaları durumunda İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport almaları gerekmektedir.

Bu iki şart sağlandığı takdirde İngiltere Turist Vizesi başvuruları danışmanlarımız tarafından sunulacak belge listesinde olacak belgelerin sunulması, tercüme gereken yerlerde belgelerin tercümelerinin eklenmesi, vize/başvuru harcı yatırıldıktan sonra başvuru formlarının İngilizce olarak doldurmaları, eğer öncelikli/hızlandırılmış servislere ihtiyaç duyuluyor ise bu servisler ile ilgili prosedürleri takip edilmesi, danışmanlarımız ile irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak başvuru dosyasının başvuru sahibinin fotoğraf ve parmak izi bilgileri (biyometrik bilgiler) eklenerek İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimi ile yapılır. 

Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları da karmaşık yapıda ve titizlikle ilgilenilmesi gereken başvurulardır. En ufak hata veya eksiklikte vize reddi verilebilmektedir. Vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmak istemeyen kişiler, CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilir ve başvuruları için profesyonel danışmanlık hizmeti alarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir.  Vize türleri ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da Londra, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofislerimize gelerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1114 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular