image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi 6 Aylık Alınabilir Mi?

İngiltere turist vizesi 6 aylık alınabileceği gibi başvuru sahibinin talebine göre 2-5-10 yıllık sürelerle verilmektedir.

Birleşik Krallık’ı kısa süreli ziyaret etmek isteyen başvuru sahipleri, İngiltere turist vizesi başvurusu yapabilmektedir. Başvurusu değerlendirmeyi yapan konsolosluk vize memurlarınca ikna edici, inandırıcı bulunan başvuru sahipleri olumlu sonuç alırsa ülkeyi ziyaret edebilecektir. Başvuru sahibi, bu vizeyi 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle talep edebilir. Yani İngiltere turist vizesi 6 aylık alınabileceği gibi başvuru sahibinin talebine göre 2-5-10 yıllık sürelerle verilmektedir.

İngiltere’ye ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi türü ile gidecek başvuru sahipleri bu noktada şunu bilmelidir ki; başvuru sahibi hangi süre ile vize alırsa alsın İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aydan uzun bir süre ile bulunamayacaktır. Örneğin; başvuru sahibi 5 yıllık ziyaretçi vizesi alırsa 5 yıl boyunca İngiltere’ye giriş çıkış yapıp 6 aydan kısa süreli ziyaretlerde bulunabilmekte ancak 5 yıl boyunca İngiltere’de kalamamaktadır. Bunun nedeni; ziyaret kapsamlı bir vize türüyle İngiltere’de 1 yılda 6 aydan fazla bulunulamamasıdır.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 957 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular