image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tier 4 Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda öğrencilerin gidiş amaçlarının İngiltere’de bir eğitim kurumundan eğitim görmek olduğu, masraflarının karşılanabileceği gibi hususların evraklarla ispatlanması gerekir.

İngiltere’de 6 aydan uzun eğitim görmek üzere Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri bir başvuru dosyası hazırlamalıdır. İngiltere’de 6 aydan uzun süre ile eğitim görebilmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinin başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken en önemli belge bir kabul mektubu (CAS-Certificate of Acceptance for Studies)‘dur. Öğrencinin okulu tarafından gönderilecek olan bu belge öğrencinin okula kabul edildiğini gösterir. Kabul mektubuna ek olarak öğrencinin eğitim, yaşam masrafları vb.nin nasıl karşılanacağına dair belgelerle de dosya desteklenmelidir.

Öğrencinin masrafları kendisi tarafından karşılanabileceği gibi sponsor ya da sponsorlar tarafından da karşılanabilir. Bu duruma göre başvuru dosyasına sponsorluk belgesi, maaş bordrosu, tapu senedi, kira sözleşmesi gibi gelir ve birikime dair belgeler firmamızla vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan evrak listesinde belirtilen belgelerin/evrakların yanı sıra dosyaya konulmalıdır.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak öğrencilerin başvuruları esnasında sunmaları gereken bir diğer önemli belge, en az B1 düzeyinde İngilizce dil şartını sağladıklarını gösteren bir IELTS belgesidir. Bu şartı sağlamak için vize başvurusunda hangi sınavların belgesinin gerektiği ile ilgili bilgi almak isteyen öğrenciler Öğrenci Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızı inceleyebilirler. Ayrıca başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçerek uzmanlarımızdan başvuru süreci ile birlikte dil sınavları hakkında da detaylı bilgi alabilirler.

Yukarıda sayılanlara ek olarak başvuru sahiplerinin ispatlaması gereken birçok husus daha bulunmaktadır. Olumlu sonuç alabilmek için bunları sağlamak ve ilgili belgeleri/evrakları toplamak da gereklidir. Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile birlikte yapan kişilere uzmanlarımız kişinin durumuna ve gidiş amacına uygun olarak hazırlayacakları evrak listesini temin edecektir.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1933 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular