image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Süresiz Oturum Şartları Nelerdir?

İngiltere süresiz oturum şartları arasında başvuru öncesinde İngiltere’de belirli süre ile bulunmuş olmak, İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı sayılabilir. İngiltere süresiz oturum başvuruları hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere süresiz oturum izni, kişilerin vize uzatması gibi işlemlere ihtiyaç duymaksızın süresiz olarak İngiltere’de ikamet etmelerine olanak tanımaktadır. Bu iznin alınabilmesi için kişilerin sağlamaları gereken bazı şartlar vardır.

İngiltere süresiz oturum şartları arasında başvuru sahiplerinin başvuruları öncesinde İngiltere’de belirli süre ile ikamet etmiş olmaları şartı vardır. Başvuru sahiplerinin daha kısa sürelerle İngiltere’de ikamet etmiş olmaları durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaları mümkün değildir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, ikamet süresi gereksiniminin vize türüne göre farklılık gösterebildiğidir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi sahipleri 4 yıl İngiltere’de bulunmuş olmaları ile birlikte sürekli oturum başvurusu yapabilmektedir. Buna karşılık olarak İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahiplerinin sürekli oturma izni başvurusunda bulunabilmeleri için İngiltere’de toplamda 10 yıl süre ile bulunmuş olmaları gereklidir. Farklı İngiltere vizesi türlerinin ikamet süresi gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere süresiz oturum şartları arasında aynı zamanda başvuru sahiplerinin belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları şartı da aranmaktadır. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarını geçmeleri gerekmektedir.

Başvuru sahipleri süresiz oturum izni başvurusunda bulunabilmek için Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından da geçmek durumundadır. Life in the UK sınavı hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere süresiz oturum şartları, başvuru işlemleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1079 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular