image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Süresiz Oturum İzni Alınabilmesi İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiltere süresiz oturum izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken bazı koşullar vardır. Bu koşulların ne oldukları ve nasıl yerine getirilebilecekleri hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere süresiz oturum izni, alındığı takdirde kişilerin İngiltere’de vize uzatması gibi işlemlere gerek duymadan süresiz olarak ikamet etmesine olanak tanımaktadır. Sürekli oturum izni alınması durumunda kişilere pek çok hak tanınması da söz konusudur.

İngiltere süresiz oturum izni alınabilmesi için kişilerin yerine getirmeleri gereken bazı koşullar vardır. Bu koşullardan ilki kişilerin süresiz oturum izni başvurularından önce belirli süre ile İngiltere’de bulunmuş olmalarıdır. Mevzubahis ikamet süresi çoğu vize için toplamda en az 5 yıl olarak belirlenmiş olsa da bu süre sahip olunan vize türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri sürekli oturum başvurusunda bulunabilmek için başvuru öncesinde toplamda en az 10 yıl boyunca İngiltere’de bulunmuş olmak zorundadır. Farklı İngiltere vizesi türlerinin ikamet süresi gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere süresiz oturum izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken koşullar arasında belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olduklarının ispat edilmesi de vardır. Bu koşulun yerine getirilebilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girerek başarılı olmaları gerekir.

Dil bilgisi koşulunun yanı sıra başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavından başarılı olunmaması durumunda süresiz oturum izni alınması mümkün değildir. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

CSS & Co Legal Serivces, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, süresiz oturum izni başvuruları ve bu başvuruların gereksinimleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 967 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular