image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sürekli Oturum Vizesi Nasıl Alınabilir?

Bazı İngiltere vizesi türlerine sahip olan kişilerin belirli şartları sağlamaları halinde sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaları mümkündür. İngiltere sürekli oturum vizesi olarak İngiltere’de süresiz oturum izni başvurusu yapılabilmesine olanak tanıyan vize türleri sayılabilmektedir.

İngiltere sürekli oturum vizesi olarak alınması durumunda süresiz oturum izni başvurusu yapılmasına olanak tanıyabilecek olan vizeler sayılabilmektedir.

İngiltere sürekli oturum vizesi başlığı altında değerlendirilebilecek olan sürekli oturum izninin alınmasının ilk şartı başvuru sahiplerinin başvuru öncesinde belirli süre ile İngiltere’de bulunmuş olmalarıdır. Bu süre sahip olunan İngiltere vizesi türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Yatırımcı Vizesi sahipleri İngiltere’de yaptıkları yatırımın miktarına bağlı olarak 2,3 ya da 5 yıl içerisinde süresiz oturum izni başvurusu yapabilmektedirler fakat Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi sahipleri için bu süre diğer pek çok vize türünde olduğu gibi 5 yıldır. Farklı vize türlerinin süre gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere sürekli oturum vizesi ya da süresiz oturum izni alınabilmesi için sağlanması gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı vardır. Başvuruların yapılabilmesi için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarının birinde başarılı olmak durumundadır.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmelidir. Life in the UK sınavı geçilmediği takdirde sürekli oturum izni başvurusunda bulunulamaz. Bu sınav hakkında web sitemizin ilgili sayfasını inceleyerek veya firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, sürekli oturum izni başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 931 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular