image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Şartları Nelerdir?

İngiltere oturum şartları hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere sürekli oturum izni, sahiplerine geniş haklar tanıyan ve İngiltere’ye süresiz olarak yerleşme hakkı tanıyan bir oturma iznidir. Sürekli oturum izni başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken belirli şartlar vardır.

İngiltere oturum şartları arasında sürekli oturum izninde bulunacak kişilerin İngiltere’de belirli süre ile bulunmuş olmaları şartı vardır. Çoğu vize türünde bu süre vizelere alınan uzatmalar ile birlikte toplamda 5 yıl olarak belirlenmiştir, fakat bu durum bütün İngiltere vizeleri için geçerli değildir. Farklı vize türlerinin sürekli oturum izni başvuruları için farklı süre gereksinimleri bulunabilmektedir.

Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahibi bir kişinin sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmesi için İngiltere’de toplamda en az 10 yıllık bir süre ile bulunmuş olması gerekmektedir. Sürekli oturum izni başvurularının süre gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum şartları arasında sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmek için başvuru sahiplerinin belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları da yer almaktadır. Bu koşulu sağlayabilmek için başvuru sahiplerinin IELTS Life Skills veya IELTS for UKVI sınavlarından birsini geçmeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri dil bilgisi yeterlilik şartını Trinity College London’un ilgili sınavı ile de sağlayabilmektedirler.

Dil bilgisi yeterliliğinin sağlanmasının yanında başvuru sahipleri Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavında da başarılı olmak zorundadırlar. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile görüşebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan danışmanlık şirketidir.  2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere sürekli oturum izni, İngiltere vizeleri başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 821 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular