image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Başvurusu Hangi Durumlarda Yapılabilir?

İngiltere oturum başvurusu yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken çeşitli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların ne oldukları ve nasıl sağlanabilecekleri hakkında CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum başvurusu ya da sürekli oturum izni başvurusu, İngiltere’ye sınırsız süre ile yerleşebilme izni ve beraberinde pek çok hak tanıyan sürekli oturma izni elde edebilmek için yapılan başvuruları kapsar.

İngiltere oturum başvurusu ya da İngiltere sürekli oturum başvurusu yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlardan ilki ve en önemlisi başvuru sahibinin belirli süre boyunca İngiltere’de bulunmuş olmasıdır. Çoğu vize türü bulunulması gereken süreyi en az 5 yıl olarak belirlemiş olsa da bu husus sahip olunan vize türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi sahibi birisinin İngiltere’de 4 yıl boyunca bulunması durumunda sürekli oturma izni başvurusu yapması mümkün olmaktadır, fakat İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri için bu süre 10 yıl olarak belirlenmiştir. Farklı İngiltere vizesi türlerinin süre gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere oturum başvurusu yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken şartlar arasında İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da vardır. Başvuru sahibinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girmesi bu şartı sağlaması için gereklidir.

Dil bilgisi sınavlarının yanı sıra başvuru sahiplerinin sürekli oturum başvurusunda bulunabilmek için geçmeleri gereken bir diğer sınav ise Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavı hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, sürekli oturum başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 891 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular