image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Süreleri Ne Kadardır?

İngiltere öğrenci vizesi süreleri alınacak olan eğitimin niteliğine ve süresine bağlı olarak belirlenecek İngiltere vizesi türlerine göre değişmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi başvuruları, Birleşik Krallık’ta (İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler) eğitim almak üzere başvuru yapılabilen vize başvurularını içermektedir. Bu başvurular, İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, Tier 4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi ve Tier 4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi türlerinden oluşmaktadır.  

İngiltere öğrenci vizesi türlerinin her birinin sahip olduğu şartlar, İngiltere’de kalınabilecek maksimum süre, maddi yeterlilik şartı, İngilizce dil şartı vb. şartlar açısından değişmektedir. Dolayısıyla İngiltere öğrenci vizesi süreleri alınacak olan eğitimin niteliğine ve süresine bağlı olarak belirlenecek İngiltere vizesi türlerine göre değişmektedir. Örneğin; İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi 6 aya kadar olan eğitimler, İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi 6 ile 11 ay arasındaki İngilizce dil eğitimleri, Tier-4 İngiltere vizesi türleri ise çok daha uzun süreli eğitimler için alınabilmektedir. Alacağı eğitime ve talep ettiği süreye göre başvuru yapması gereken öğrenci vizesi başvurusunun şartlarını öğrenmek ve başvuru işlemlerinde danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 988 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular