image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

“İngiltere öğrenci vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabını merak eden kişiler bilmelidir ki; İngiltere öğrenci vizesi başvuruları vize başvurusunun yapılmasını takip eden 3 hafta (15 iş günü) içerisinde belli olmaktadır.

İngiltere vizesi başvurularında her bir kategorinin kapsamının farklı olması dolayısıyla vizelerin sonuçlanma süresi farklılaşmaktadır. Bu bağlamda geçici veya sürekli oturum iznini kapsayan İngiltere vizesi türlerinin başvuruları ziyaret kapsamlı vize başvurularından daha uzun sürmektedir. İngiltere öğrenci vizesi başvurularının açıklanması bu vize türüne yalnızca İngiltere’de bir eğitim kurumundan eğitim almak üzere başvurulduğu için İngiltere’ye yerleşme amacıyla yapılan başvurular kadar uzun sürmemektedir. Öğrenci vizesi başvuruları da ziyaret kapsamlı başvurularda olduğu üzere 3 hafta (15 iş günü) içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvuru sonucunu 3 haftadan daha kısa sürede almak isteyen öğrenciler ise Öncelikli Servis veya Dışişleri Bakanlığından alınan nota ile başvurusunu yapabilir. Öncelikli Servis ile nota 5 iş günü içerisinde sonuç alınabilmesini sağlamaktadır.  Bunlardan hangisini kullanmasının kendinin avantajına olacağı hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık almak üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1125 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular