image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Çalışma İzni Almak Mümkün Müdür?

İngiltere öğrenci çalışma izni alınması ancak lisans, yüksek lisans, doktora vb. uzun dönem eğitimlerde mümkün olabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi, alındığı takdirde sahiplerine başvurulan vize türüne bağlı olarak İngiltere’de eğitim görme hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Öğrenci vizeleri kişilerin eğitim görme amacı ile başvurabilecekleri bir vize türü olduğundan dolayı genellikle vize sahiplerine çalışma izni sunmamaktadır. İngiltere öğrenci çalışma izni alınmasını mümkün kılabilen tek İngiltere Öğrenci Vizesi türü Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi İngiltere öğrenci çalışma izni sunan tek İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. Bu vize türüne Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora, post doktora vb. eğitim programlarına katılacak olan kişilerin başvurması mümkündür. Uzun Dönem Öğrenci Vizesi aynı zamanda vize sahiplerine sınırlı da olsa çalışma izni sunmaktadır. Lisans altı seviyede eğitim gören öğrencilerin haftada 10 saate kadar, lisans ve üstü seviyelerde eğitim gören öğrencilerinse haftada 20 saate kadar çalışma hakları bulunmaktadır. Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesinin sunduğu haklar ve sahip olduğu sınırlamalar hakkında uzmanlarımız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerine sağlanan çalışma izni yarı zamanlı olmak zorundadır, yani vize sahiplerinin tam zamanlı olarak çalışmaları mümkün değildir. Bunun sebebi bu vize türünün vize sahibinin eğitim görmesi amacı ile veriliyor olmasıdır. İngiltere’ye geliş amacı tam zamanlı çalışmak olan kişilerin İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri ve bu vize türünün başvuruları hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını kullanarak irtibata geçebilirsiniz. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere İş Vizeleri, İngiltere’de çalışma izni almak, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 972 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular