image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ligi Çalışma İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere ligi çalışma izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

İngiltere ligi çalışma izni alınabilmesi için vize almak isteyen kişilerin Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi, 16 yaşını doldurmuş kişilerin profesyonel sporcu olarak İngiltere’de çalışabilmelerine olanak tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer vize türlerinde olduğu gibi bu vizenin başvurularının tamamlanabilmesi için de başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

İngiltere Sporcu Vizesi başvurularında puan bazlı sistem uygulanmaktadır. Bu vize türüne başvurulabilmesi için başvuru sahiplerinin 50 puan sahibi olmaları gerekmektedir. Bu şartı sağlayabilmek için başvuru sahibinin İngiltere’deki işvereni tarafından çıkartılabilecek olan Sponsorluk Sertifikasını (CoS-Certificate of Sponsorship) başvuru dosyasına eklemesi gerekmektedir. İngiltere ligi çalışma izni alınabilmesi için başvurulan bu vize türünün verilmesi durumunda vize sahibi sadece Sponsorluk Sertifikasını sağlayan işveren için çalışabilecektir.

İngiltere Sporcu Vizesi çıkartılabilmesi için başvuru sahibinin sağlaması gereken maddi yeterlilik ve İngilizce dil bilgisi şartı da bulunmaktadır. Maddi yeterlilik şartının sağlanabilmesi için başvuru sahibinin banka hesabında başvurudan önce en az 90 gün boyunca £ 945 miktarında para bulunması gerekmektedir. İngilizce dil bilgisi şartının sağlanabilmesi için başvuru sahibinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına ya da Trinity College London’un sınavlarına girmesi gereklidir. Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvurularının gereksinimleri ve bu vize türüne yapılan başvurularda sağlanması gereken şartlar hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Sporcu Vizesi başvuruları karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuru sahiplerinin gerekli şartları sağlıyor olması ve başvuru dosyasının büyük bir titizlikle hazırlanması başvurunun başarılı olma olasılığını etkileyebilmektedir. CSS Legal aracılığı ile başvuruda bulunmanız başvurularınızın mümkün olan en prosedürlere uygun şekilde yapılmasını sağlayacak ve olumlu sonuç alınması olasılığını arttıracaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile irtibata geçebilir, İngiltere’de çalışma izni alınması, İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri, İngiltere vizeleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 966 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular