image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluk Çalışma Saatleri Nedir?

İngiltere Konsolosluk çalışma saatlerinin İngiltere vizesi başvuruları için bir önemi bulunmamaktadır. Çünkü başvurular buraya değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine işlemleriniz uzmanlarımızla irtibat halinde gerçekleştirildikten sonra yapılabilmektedir.

Başvuru yapılacak vize türü saptandıysa başvuru sahipleri danışmanlarımızca sağlanacak olan kişiye özgü belge listesindeki başvuru için gerekli tüm belgeleri toplamalıdır. Buna ek olarak bu belgelerin tercümelerinin yaptırılması ve dosyaya konması gerekir. Ayrıca başvuru/vize ücreti yatırıldıktan sonra başvuru formunun doldurulması gerekir. Bu işlemlerin hepsi tamamlandıktan sonra ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak başvuru gerçekleştirilebilir. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Bursa ve Antalya şehirlerinin birinde bulunan başvuru merkezlerinin birinden randevu alınabilir. Randevuya gününde ve saatinde katılarak başvuru süreci tamamlanabilir. Bu randevuda başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler başvuru sahibi tarafından verilmelidir.

İngiltere vizesi başvuruları için İngiltere Konsolosluk çalışma saatlerinin bir önemi bulunmamaktadır. Çünkü başvurular buraya değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine işlemleriniz uzmanlarımızla irtibat halinde gerçekleştirildikten sonra yapılabilmektedir. Başvuru merkezlerinin çalışma saatleri ise 08.00 ile 17.00 arasındadır. Bu saatler arasında uzmanlarımız başvuru sahipleri için onlara uyan gün ve saatte randevu almaktadır. Ancak mesai saatleri içerisinde başvuru yapamayacak olan başvuru sahipleri de olabilmektedir. Bu tip bir durumda öncelikli servislerden biri olan Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi (Prime Time Appointment Service) ile başvurularını gerçekleştirebilecektir. Bu servisin alınması işlemleri de yine uzmanlarımızca yürütülmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 877 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular